Taekwondo

Sekcja Sportowa - Taekwondo:

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej działa sekcja Taekwondo prowadzona przez Ludowy Klub Sportowy Tymbark. Zawodnicy odbywają treningi dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy od godziny 16.30 do 17.30. W zajęciach biorą udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Na zajęciach zawodnicy wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe poprawiające koordynację ciała i kondycję fizyczną, jak również ćwiczenia specjalne potrzebne do samoobrony, współzawodnictwa sportowego i rozbicia twardych przedmiotów.

Zawodnicy poprzez wytrwałą i systematyczną pracę podnoszą swoje umiejętności, a sprawdzianem dla nich są egzaminy na kolejne pasy i wyjazdy na zawody krajowe i międzynarodowe. Zajęcia prowadzą licencjonowani trenerzy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego posiadający stopnie mistrzowskie:.

Taekwondo to sztuka walki i samoobrony pochodząca z Korei. Sztuka ta w wersji sportowej jest pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Jej nazwę tworzą trzy słowa: Tae - oznacza stopę, wyskok lub uderzenie stopą Kwon - pięść lub uderzenie pięścią Do - sztukę drogę lub metodę.

Zapisy bezpośrednio u trenera przed zajęciami!