2015

W roku 2015 w Cyklu Letnich Koncertów Kameralnych wystąpiły tylko dwa zespoły muzyczne.
Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia otworzy się galeria fotografii na archiwalnej stronie ośrodka kultury.

19.07 Kwartet Fusion Strings

Zespół "Fusion Strings" to jeden z nielicznych kwartetów smyczkowych w Polsce wykonujący muzykę jazzową i rozrywkową. Finaliści konkursu interpretacji piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festival 2013. W roku 2012 rozpoczęli współpracę
z Sylwią Grzeszczak, z którą wystąpili na festiwalu Top Trendy w Sopocie oraz 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nagrali najnowszą płytę artystki "Komponując siebie". Współpracują z zespołem "Śrubki" Michała Jurkiewicza, koncertując z Kubą Badachem, Gosią Markowską oraz Zbigniewem Wodeckim. Posiadają na swoim koncie wiele występów oraz nagrań z takimi artystami jak Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Ryszard Sygitowicz, Anna Serafińska, Krzysztof Napiórkowski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Wilk, Anna Świątczak i Zygmunt Konieczny.

02.08 - Kwintet wiolonczelowy "Cellostrada"

Założony przez grupę przyjaciół kwintet wiolonczelowy Cellostrada to jedyna taka formacja na arenie międzynarodowej. Unikalne połączenie temperamentów i osobowości muzycznych sprawia, że ten młody, dynamicznie rozwijający się zespół szybko zyskuje popularność i cieszy się coraz większym uznaniem na scenach w kraju i za granicą. Regularnie występuje na scenie Opery Krakowskiej pod jej patronatem, w dorobku artystycznym ma także na koncie współpracę z Teatrem Starym w Krakowie, Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Filharmonią Krakowską.
W jego obszernym repertuarze znajdują się m.in. bałkański folk, tradycyjna muzyka latynoamerykańska, tanga Astora Piazzoli, oraz dzieła najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej takich jak Ennio Morricone, Hans Zimmer czy Clint Mansell. Cellostrada nie wyznacza sobie żadnych granic stylistycznych i nieustannie poszukuje nowych inspiracji, poprzez które pragnie oddać tak niespotykane i oryginale brzmienie pięciu wiolonczel.