2016

W roku 2016 w Cyklu Letnich Koncertów Kameralnych wystąpiły dwa zespoły. Jednym znich był kwartet gitarowy - Erlendis, oraz tzw. "projekt Sushee" - przebojowy pokaz muzyki z gatunku Irish w kameralnych aranżacjach.

Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia otworzy się galeria fotografii na archiwalnej stronie ośrodka kultury.

10.07 - Erlendis Quartet

Erlendis Quartet to jeden z najbardziej obiecujących zespołów kameralnych w Polsce. Jako jeden z nielicznych na świecie łączy w tak wyraźny sposób fascynacje muzyką gitarową i kameralną.

Zespół intensywnie koncertuje, dotychczas występując w wielu miastach w Polsce oraz takich krajach jak Niemcy, Dania, Ukraina i Łotwa. Podczas swoich występów gromadzi sporą publiczność, poszukującą nowych doświadczeń.

Artyści są otwarci na eksplorowanie nowych ścieżek muzycznych.
W swoich interpretacjach i aranżacjach nie koncentrują się jedynie
na realizacji zapisu nutowego ale poszukują również emocji i kontekstów, które towarzyszyły autorom przy pisaniu ich dzieł.

Zespół współtworzą: Anna Chorążyczewska, Adrian Furmankiewicz, Wojciech Jurkiewicz i Karol Mruk.

21.08 - Projekt "Sushee"

Zespół tworzy grupa ludzi, którzy zafascynowani są szeroko rozumianym gatunkiem Irish Music. Ich pierwsze spotkanie odbyło się w 2001r. w Krakowie. Z biegiem czasu udało im się wypracować własny styl o elektryczno - akustycznym charakterze.

Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, unisona skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz
z charakterystyczną barwą głosu solowego są znakiem rozpoznawczym zespołu. Choć nawiązują do różnych stylów muzycznych - muzyka irlandzka, muzyka celtycka, muzyka szkocka stanowi główną inspirację. Śpiewają w języku polskim do muzyki, którą sami tworzą w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z naszych indywidualnych poszukiwań i inspiracji.

Zespół współtworzą:  Katarzyna Pytel – Skrzypce, Mirek Kliś - Gitara/Śpiew, Tadeusz Leśniak - Instrumenty klawiszowe, Mateusz Gurgul – Akordeon, Krzysztof Ropicki - Gitara Basowa, realizacja dźwięku i światło: Mateusz Kopeć