Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kadra nauczycielska

Nasza kadra nauczycielska Dobrzańskiego Ogniska Muzycznego

 * Bartosz Staromiejski – perkusja

Perkusista młodego pokolenia, swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych – od jazzowego mainstreamu przez latin, salsę, funk do muzyki fusion i pop. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem GPS zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2008). Stypendysta Staatliche Hochschule fur Musik Und Darstellende Kunst w Sztutgarcie. Współpracował z takimi artystami jak Monika Kuszyńska, Tatiana Okupnik, Marek Bałata, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, Piotr Wojtasik czy Maciej Sikała.
https://www.youtube.com/watch?v=NCH-xcJ6fCk )

* Maria Mrózek – skrzypce/ teoria muzyki

Z wykształcenia muzyk, oraz filolog germański. Swoją przygodę z nauką muzyki rozpoczęła  w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku. Następnie uczyła się jako młody student, odbywając zajęcia przygotowawcze na studia w Hochschulefür Musik, Theater Und Medien Hannover w klasie prof. Adama Kosteckiego. W późniejszym czasie studiowała już na kierunku „Künstlerische Ausbildung – Violine“ w klasie prof. Adama Kosteckiego. Jej studiom sprzyjało uzyskanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, była też podopieczną programu pomocy wybitnie uzdolnionym. Przez wiele lat brała udział w wielu projektach i grała w Hanowerskiej Orkiestrze Kameralnej. Odbyła również gościnne występy z Guido’s Orchestra, które były emitowane w niemieckiej telewizji. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Zucchero, Marco Borsato, Frank Boeijen i inni. Do ważniejszych osiągnięć zespołowych można zaliczyć I miejsce w V Europejskim Konkursie „Rocco Rodio” w Castellana Grotte, I i II miejsce na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka” w Krakowie. Zajęła także III miejsce na Międzynarodowej imprezie „International Chambermusic Competition for Strings w Heerlen (Holandia). Muzyczka może pochwalić się nie tylko występami w zespołach, ale też sukcesami indywidualnymi: zajęła I miejsce na III Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, była półfinalistką konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków i otrzymała nominację do tytułu Osobowości Ziemi Limanowskiej. Otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie „Gradus ad Parnassum” w Kownie na Litwie i pierwsze miejsca na III Ogólnopolskim Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach i na X Festiwalu Instrumentalistów i Multiinstrumentalistów w Krakowie.

* Paulina Nuzia – Flet, pianino

Pedagog, nauczyciel muzyki z wieloletnim doświadczeniem. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie, w klasie fletu poprzecznego. Następnie ukierunkowała się na studia pedagogiczne. Ukończyła PWSZ w Nowym Sączu, gdzie uzyskała kwalifikacje do nauczania wczesnoszkolnego, wychowania muzycznego. Następnie uczęszczała na Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, gdzie obroniła tytuł oligofrenopedagoga. Zaraz po studiach podjęła pracę jako nauczyciel muzyki i nauczyciel chóru szkolnego. Brała udział w warsztatach oraz programie „Rozśpiewana Polska” – Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych. Do dziś czynnie uczestniczy w kursach dla nauczycieli muzyki. Wraz ze swoimi uczniami bierze udział w konkursach wokalnych, zdobywając liczne nagrody. Od kilku lat jest nauczycielem fletu, fortepianu i rytmiki dla najmłodszych w Społecznym Ognisku Muzycznym w Tymbarku. Jej uczniowie są laureatami Konfrontacji Młodych Talentów ze Społecznych Ognisk Muzycznych w roku 2015, 2016 oraz wyróżnień w I Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w kategorii 0 (dla najmłodszych) w Tymbarku.

* Jakub Sporek - pianino

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31