Kadra nauczycielska

Kadra nauczycielska Dobrzańskiego Ogniska Muzycznego

 

* Michał Majeran – skrzypce

Przygodę ze skrzypcami rozpoczął w Społecznej Szkole Muzycznej I st. w Tymbarku, której jest absolwentem. Wielokrotny stypendysta funduszu „STO-wskie Talenty”. W trakcie swojej nauki, zdobywał nagrody przede wszystkim w muzyce kameralnej. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć m.in. I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Prize Virtuoso” w Wiedniu, I miejsce w V Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku, II miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie „Moje inspiracje muzyczne” w Nałęczowie, a także II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie. Jako solista zdobył m.in. III miejsce na XVII Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej poświęcił się realizacji lokalnych projektów artystycznych, takich jak „Studio TAKT”, czy „Sinfonietta” – Dobrzańska Orkiestra Kameralna. Od 2019 jest członkiem zespołu „Zośka C-Dur”. Prywatnie interesuje się tenisem ziemnym. Studiuje „Zarządzanie mediami i reklamą” na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

* Maria Majeran – skrzypce

Z wykształcenia muzyk, oraz filolog germański. Swoją przygodę z nauką muzyki rozpoczęła  w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku. Następnie uczyła się jako młody student, odbywając zajęcia przygotowawcze na studia w Hochschulefür Musik, Theater Und Medien Hannover w klasie prof. Adama Kosteckiego. W późniejszym czasie studiowała już na kierunku „Künstlerische Ausbildung – Violine“ w klasie prof. Adama Kosteckiego. Jej studiom sprzyjało uzyskanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, była też podopieczną programu pomocy wybitnie uzdolnionym. Przez wiele lat brała udział w wielu projektach i grała w Hanowerskiej Orkiestrze Kameralnej. Odbyła również gościnne występy z Guido’s Orchestra, które były emitowane w niemieckiej telewizji. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Zucchero, Marco Borsato, Frank Boeijen i inni. Do ważniejszych osiągnięć zespołowych można zaliczyć I miejsce w V Europejskim Konkursie „Rocco Rodio” w Castellana Grotte, I i II miejsce na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka” w Krakowie. Zajęła także III miejsce na Międzynarodowej imprezie „International Chambermusic Competition for Strings w Heerlen (Holandia). Muzyczka może pochwalić się nie tylko występami w zespołach, ale też sukcesami indywidualnymi: zajęła I miejsce na III Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, była półfinalistką konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków i otrzymała nominację do tytułu Osobowości Ziemi Limanowskiej. Otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie „Gradus ad Parnassum” w Kownie na Litwie i pierwsze miejsca na III Ogólnopolskim Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach i na X Festiwalu Instrumentalistów i Multiinstrumentalistów w Krakowie.

Obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim.

 

* Eliza Kordeczka – fortepian/ teoria muzyki/ rytmika

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku, gdzie uczyła się grać również na flecie poprzecznym i gitarze. Dalszą naukę kontynuowała w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Szkołę tę skończyła z dyplomem pianistki i rytmiczki. Podczas studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracowała już jako wychowawca, a także nauczyciel języka angielskiego i rytmiki, w żłobkach i przedszkolach. Uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych i rytmicznych. Jest laureatką 6. Konkursu im. Witolda Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, III Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, III Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Srebrna Szybka" w Krakowie, VI Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku czy XVI Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Osiągała sukcesy również w grze w zespołach kameralnych, do których można zaliczyć m.in. II miejsce na II Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Ełku i II miejsce na 12 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Gorlitz/Zgorzelec. Jest współorganizatorem Studenckich Nagród Dziennikarskich - MediaTory. Prywatnie pasjonuje się książkami, tańcem, kawą z syropem i kulturą Korei Południowej.

 

* Sylwia Zelek - Golonka – wokal

Absolwentka klasy śpiewu Ewy Iżykowskiej - Lipińskiej na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie jak również Edukacji muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na specjalności śpiew estradowy. Swoją edukacje muzyczną rozpoczęła już w szkole podstawowej, brała chętny udział w akademiach i przedstawieniach. W czasie nauki w szkole średniej została aktywnym członkiem szkolnego zespołu „Consonans” oraz zespołu „BIG BAND” Echo Podhala działającym przy Limanowskim Domu Kultury. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w Limanowej w klasie gitarze klasycznej. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Finalistka Międzynarodowego Finału Festiwalu Piosenki- Anna German w Moskwie Wielbicielka poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. Zdobywczyni III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Estradowej Piosenki „Witebsk 2018”. Śpiewa nie tylko w Polsce, ale i za granicą m. in. w Chicago koncerty dla Polonii, Moskwie i Meksyku. Wykonuje repertuar z muzyki klasycznej jak również z rozrywkowej. Uczestniczka telewizyjnego show „Bitwa na głosy”. Współpracowała z Andrzejem Lampertem&Jesus Squad, śpiewając w chórze na Ekumenicznym Koncercie "Bądź jak Jezus".  Na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej można było ją oglądać w Operze „Wesele Figara” , „Don Giovanni i „Carmen” w koncercie Muzyka Filmowa Ennio Morricone i Whitney Houston Symfoniczne w sala Kongresowej w Warszawie. W ramach święta reformacji Johanna Sebastiana Bacha można było ją usłyszeć w Kantatach Gott der Herr ist Sonn und Schild BWV 79 i Ein feste Burg is unser Gott BWV 80 wykonanych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.  Wie, o czym śpiewa, swoim głosem przekazuje emocje płynące prosto z jej serca. Najważniejsze dla niej jest wzruszenie słuchacza. Swoją interpretacją utworu „Nie żałuj” wzruszyła uczestników Gali Aniołów Farmacji i Aniołów Medycyny w Filharmonii Narodowej.

Obecnie przbywa na uropie macierzyńskim.