Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia "Kompetencje medialne"

Utworzono dnia 08.06.2021

Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej zaprasza wszystkich zainteresowanych - dzieci/młodzież  oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu w sprawie uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach "Kompetencje medialne", w ramach projektu „Sieć na kulturę”.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?
Dzieci i młodzież od 10  - 14 lat

Czego dowie się Twoje dziecko – uczestnik szkolenia?
Podczas zajęć pozna cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowie się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Pozna zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczy się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A także, dowie się
w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

 Planowana realizacja zajęć

Zajęcia planujemy rozpocząć po zakończeniu roku szkolnego. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach  od 10.00 do 12.15. W sumie 10 spotkań po 3 godziny lekcyjne.

Spotkania będą odbywały się on-line na platformie Teams, do której dzieci będą miały bezpłatny dostęp.

Zajęcia są zupełnie darmowe!

Liczba miejsc jest ograniczona!

Uczestników poniżej 13 r.ż. zgłaszają rodzice lub opiekunowie. Przed przystąpieniem do zajeć należy wypełnić deklarację uczestnictwa oraz oświadczenie udziału w projekcie (do pobrania w załącznikach).

Zgłoszenia przyjmujemy w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej lub telefonicznie: (18) 333 02 39.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Więcej na stronie projektu: https://www.siecnakulture.pl/

 Zachęcamy do kontaktu!