Wspólne śpiewanie. Koncert patriotyczny 3 maj w Sanktuarium M.B. Szkaplerznej w Dobrej

Utworzono dnia 06.05.2024
Za nami długi majowy weekend! Był to wyjątkowy czas, w którym obchodziliśmy zarówno Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja 
Jak było w naszej gminie? Oto kilka słów podsumowujących Koncert 3 maja 2024r.
W piątek trzeciego maja 2024 roku  odbył się koncert  pieśni i piosenek patriotycznych zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej i Gminę Dobra, w współpracy z Parafią Dobra. Wykonawcy zagrali i zaśpiewali sami, a także wspólnie z publicznością. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego przez wykonawców i publiczność przy akompaniamencie Orkiestry OSP, usłyszeliśmy melodię Mazurka Trzeciego Maja

Następnie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie (Julia Bubula - klarnet; Szymon Podgórni – Trąbka; Hubert Boczoń -  akordeon) wykonali melodię Jak długo w Sercach naszych.

Wystąpiła również uczennica Zespołu Palcówek Oświatowych w Skrzydlnej - Oliwia Nowak - śpiewając przepiękna piosenkę ze słowami Ernesta Brylla: Aniele mych pradziadów.

Kolejno zaprezentował się Chór BelCanto śpiewając a capella „Z dawna Polski Tyś Królową” oraz „Czerwone Maki na Monte Cassino”

 

Usłyszeliśmy też „Marsz Dywizjon 303” Piotra Flisa.

Po dołączeniu Zespołu Ludowego Skrzydlanie do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie Orkiestry OSP Dobra została zaproszona publiczność. Zaśpiewano pieśni: „Piechota”, „Rota”, „O Panie, któryś jest na niebie” oraz wiązankę melodii złożoną z pieśni „Wojenko, wojenko”, „Jak to na wojence ładnie”, „Przybyli ułani” i „Legiony”. 

 

Cieszymy się, że na widowni nie zabrakło chętnych do śpiewu i wśród nich, a także wśród wykonawców były osoby znaczące dla naszego terenu m.in. Radni Rady Powiatu Limanowskiego, kilku Radnych Gminy Dobra czy Prezes OSP Dobra. W trakcie koncertu padły słowa podziękowania i uznania dla księdza proboszcza Parafii Dobra za pomoc w organizacji koncertu i otwartość na współpracę. Dziękujemy wszystkim przybyłym i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach.

 

 

 

 

 

Utworzono: 07.05.2024