ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Utworzono dnia 23.06.2023

Wielkimi krokami zbliża się 30. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR!

23 lipca 2023 roku władzę nad Nowym Sączem ponownie przejmą dzieci, a wszystko to za sprawą organizowanego od 1992 roku, przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Z radością oczekujemy spotkania wszystkich na prezentacji autentycznych programów artystycznych przystosowanych do wieku i możliwości interpretacyjnych dziecka, których podstawę stanowią dziecięce gry i zabawy charakterystyczne dla danego regionu. Prezentacjom towarzyszy żywa muzyka w wykonaniu zespołów regionalnych grających na prawdziwych instrumentach ludowych, co wpływa zarówno na jakość artystyczną prezentacji, ale posiada też niezwykle ważny wymiar edukacyjny.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 23-29 lipca. Wszystko rozpocznie pełen muzyki, śpiewu, tańca i kolorów korowód zabytkowymi ulicami Nowego Sącza. To właśnie podczas tego jakże barwnego przejścia zaczyna dziać się magia. Dzieci z różnych stron świata często po raz pierwszy stają przed oklaskującą je sądecką publicznością, prezentując zalążek tego co zobaczymy podczas koncertu otwarcia. Inauguracja Festiwalu odbędzie się wczesnym wieczorem w pięknej scenerii nowosądeckiego Amfiteatru Parku Strzeleckiego, gdzie występujący zostaną oficjalnie przywitani i zaprezentują fragmenty występów przygotowanych na dni narodowe.

Organizatorzy zapraszają serdecznie na to wydarzenie oraz do śledzenia strony internetowej:http://swietodziecigor.pl  oraz profili wydarzenia w mediach społecznościowych: http://fb.com/swietodziecigor   i  http://instagram.com/swietodziecigor gdzie na bieżąco publikowane będą informacje dotyczące Festiwalu.