Relacja z XI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” 2024

Utworzono dnia 24.06.2024

W sobotę, 22 czerwca br., odbył się XI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” 2024, który przyciągnął licznych mieszkańców regionu oraz turystów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00. Dyrektor Gminnego Ośrodek Kultury w Dobrej - Urszula Palka - Ranosz oraz  Pan Czesław Szynalik -  inicjator  akcji Odkryj Beskid Wyspowy  przywitali zgromadzonych gości i uczestników. Całość poprowadził niezawodny konferansjer - Pan Stanisław Przybylski.
Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej we współpracy z Towarzystwem Miłośników  Regionu Dobrzańskiego. Wydarzenie realizowane  było w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2024” dofinansowanej z Województwa Małopolskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu wsparcia turystyki - Edycja 2024"

Program Artystyczny

Festiwal zainaugurowany został występem Dziecięcego Zespołu Regionalnego Gminy Dobra. Grupa ta działa pod patronatem Zespołu Regionalnego „Jurkowianie” i jest wspierana przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej. Dzieci z zespołu zaprezentowały program "Przy pasioniu gosi na chołpisku", pokazując swoje umiejętności w tańcach i śpiewach regionalnych. Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że 15 czerwca tego roku zespół wystąpił na  47. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabcje Zdroju  gdzie został nagrodzony za bardzo dobry śpiew i właściwy repertuar dziecięcy. Komisja Artystyczna nominowała go także na największy festiwal zespołów dziecięcych - 32. Święto Dzieci Gór, które odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2025 r.