Letni Koncert Kameralny

Utworzono dnia 31.07.2018

Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym roku Letni Koncert Kameralny,
który odbędzie się 5 sierpnia 2018r. w Kościele pw. ŚŚ Szymona i Judy Tadeusza o godz. 17:15. Poniżej prezentujemy sylwetki artystów :)

poniżej prezentujemy sylwetki artystów:

 

OSKAR KOZIOŁEK GOETZ
Pochodzący spod Głogówka na Opolszczyznie absolwent  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Opolu, Uniwersytetu Opolskiego oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Śpiewak podejmujący wielostronną działalność muzyczną w kraju i zagranicą, związany m. in. z zespołami Deutsche Oper w Berlinie, Rundfunkchor Berlin, Solistenensemble Phoenix16, Winteroper w Poczdamie.  Wykonuje muzykę zróżnicowaną stylistycznie, od baroku po współczesność, recitale pieśniarskie i operowe, uczestniczy w prawykonaniach muzyki eksperymentalnej, nominowany wraz z zespołem Solistenensemble Phoenix16 do Fryderyka 2015 za „Passio“ Dariusza Przybylskiego.
Na przestrzeni lat dwie pasje – muzyka i podróże - zawiodły go m. in. do Chin, Izraela, RPA, Singapuru, Indonezji, Malezji, Indii oraz do większości krajów Europy, włączając Gruzję i Islandię. Śpiewał w uznanych na świecie salach koncertowych jak Royal Albert Hall w Londynie, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Berlińska, Konzerthaus Berlin, wiedeńska 
Kunsthalle, Megaron w Atenach. Brał udział w projektach pod dyrekcją Riccardo Mutiego - Festiwal Vie dell'Amicizia w Ravennie oraz Pfingstfestspiele w Salzburgu. 
W 2016 roku wystąpił w rekonstrukcji opery Józefa Elsnera pt. „Echo w lesie“, w ramach II edycji festiwalu „Chopin – Elsner“ w Sulisławiu k. Grodkowa oraz z recitalem kantat barokowych na festiwalu   Uckermärkische Musikwoche i w serii okolicznościowych koncertów z Preussisches Kammerorchester Prenzlau.
Podczas greckiej edycji wystawy Documenta 14 (Documenta Kassel 2017) wraz z zespołem Phoenix16 wykonał w Atenach „Horos Meteoros“ Jakoba Ullmanna, uznawanego za jednego z najciekawszych współczesnych kompozytorów niemieckich.
Współpracuje z krakowskim Kolegium Muzyki Ewangelickiej, z którym w ramach jubileuszu 500-lecia Reformacji wystąpił na Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu,  na Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie oraz na XIV Dniach Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Śpiewał na koncercie jubileuszu XX-lecia orkiestry Fresco Sonare w Krakowie oraz w ramach Koncertów Ziemi Świdnickiej. W bieżącym roku w  Berlinie wraz z Solistenensemble Phoenix16 po raz kolejny wziął udział w festiwalu Ultraschall oraz festiwalu Mäerzmusik, a na Festiwalu im. C. M. Webera w Pokoju wykonał kantatę J. S. Bacha „Ich habe genug“.
 
  MICHAŁ ROŻEK, urodzony w Zgorzelcu, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku niespełna 5 lat od nauki gry na fortepianie. Regularne lekcje gry na skrzypcach realizował od siódmego roku życia w PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu w klasie mgr Bożeny Wołowczyk, Michała Sinielnikowa i prof. Jarosława , Pietrzaka. Studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Petru Munteanu, prof. Winfrieda Rüssmannai prof. Andreasa Röhna, którego jest absolwentem.Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Tomasza Tomaszewskiego, Krzysztofa Węgrzyna, Wolfganga Böttchera, Christiana Altenburgera, Rainera Kussmaula. Był stypendystą Otto Stöterau Stiftung, praktykantem Philharmoniker Hamburg oraz uczestnikiem Gustav Mahler Jugendorchester i "Euro Iuvenis Sinfonica". W 2012 roku, jako prymariusz Prima Quartett, odbył trzymiesięczne akustyczne tournée koncertowe z wyróżniającym się niemieckim zespołem Luxuslärm. Wraz z orkiestrą Philharmoniker Hamburg pod dyrekcją Simone Young dokonał szeregu nagrań płytowych, m.in. Urfassung II Symfonii c-moll Antona Brucknera, brał udział w festiwalu "Brucknerfest" w Linz, a także gościnnie wystąpił w Slovenská Filharmónia w Bratysławie.
Jako muzyk orkiestrowy, kameralista i solista występował w salach koncertowych w Polsce, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Korei Południowej, Chinach, Danii, Włoszech, Francji, Austrii
i Szwajcarii. Współpracuje z orkiestrami:Philharmoniker Hamburg, Klassikphilharmonie Hamburg, Chamber Philharmony Europe, Junge Philharmonie Köln, Deutsches Radio Kammerorchester. Obecnie jest
muzykiem Neue Lausitzer Philharmonie w Görlitz. Michał Rożek gra na współczesnym instrumencie wykonanym przez Wojciecha Topę, jednego z najwybitniejszych polskich lutników.
 
 
     MATEUSZ ROŻEK, urodzony w Opolu, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 7 roku życia. Ukończył
z wyróżnieniem edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie prof. Celiny Hellerowej. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj. Artysta brał udział w festiwalach i konkursach pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych zalicza: 51. Steinway Klavierspiel Wettbewerb w Berlinie -II nagroda i nagroda specjalna Deutsche Chopin Gesellschaft, 26. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Bedřicha Smetany w Plzeň - wyróżnienie, II Ogólnopolski Konkurs Chopinowski im. Władysława Kędry w Łodzi - II nagroda.
Uczestniczył w kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: AndrzejaJasińskiego, Waldemara Wojtala, Aleksieja Orłowieckiego, Anne Queffelec, Evgeni Levitana, Metina Ülkü, Evgeni Mikhailova i innych. Koncertował w wielu krajach Europy, Chinach i Stanach Zjednoczonych m.in. Filharmonii w Berlinie, Opolu, Krakowie, Filharmonii Dolnośląskiejw Jeleniej Górze, Brandenburgische Kunstsammlungen w Cottbus, Ronghong College w Zhuhai, The American Center of Polish Culture w Waszyngtonie oraz w Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Pałacu Szustra, Łazienkach Królewskich, Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, Dworku im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju, Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi „Atma” w Zakopanem. Pianista występuje również jako kameralista, tworząc ze swoim bratem Rożek Duo oraz koncertuje z instrumentalistami i śpiewakami. Za swoje osiągnięcia artystyczne został uhonorowany stypendium Prezydenta Miasta Opola, Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej oraz czterokrotnie tytułem „Orła Opolskiego”. W latach 2001-2007 był podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jest także honorowym obywatelem Roanoke County (USA). Jako stypendysta Fundacji Piotra Klera dokonał nagrań płytowych Koncertu fortepianowego a-moll Edwarda Griega,zrealizowanych w Studiu Polskiego Radia w Katowicach (2014) oraz Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie (2015). Pianista nagrał również recital solowy z utworami Beethovena, Chopina i Smetany, zrealizowany w Studiu Polskiego Radia w Warszawie (2016).
 

Urszula Palka Ranosz

Swoją edukacje muzyczną rozpoczęła w wieku 11 lat w Społecznej Szkole Muzycznej w Tymbarku w klasie fletu Jana Rośka, następnie kontynuowała w klasie fletu prof. Aldony Pater w Państwowym Liceum Muzycznym w Krakowie. Edukację wokalną rozpoczęła w 2003 roku w klasie śpiewu profesor Bożeny Betley/Betlej/. Podczas studiów brała udział
w koncertach  i przedstawieniach organizowanych przez uczelnię i nie tylko. Jednym z ważniejszych była premiera opery Tadeusz Szeligowskiego „Bunt Żaków w reżyserii studentów warszawskiej Akademii Teatralnej , pod okiem  światowej sławy reżysera operowego Michała Znanieckiego. Brała również udział w mistrzowskich kursach wokalnych m.in.: prof. Christiana Elsnera, prof. Ryszarda Karczykowskiego, Wiesława Ochmana, Teresy Żylis -Gara, Urszuli Trawińskiej – Moroz i innych. Pod koniec studiów i po ich zakończeniu śpiewała w  „Mazowieckim Teatrze Muzycznym – Operetka” pod dyr. Włodzimierza Izbana.  Od 2013 roku łączy pracę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, dyrygenta  dobrzańskiego Chóru Belcanto i pracę artystyczną.