Koncert grupy ZA SIÓDMĄ GÓRĄ w Muzeum im. Władysława Orkana

Utworzono dnia 04.07.2024

Muzeum im. Władysława Orkana wraz z grupą ZA SIÓDMĄ GÓRĄ zapraszają na wyjątkowy koncert 07.07.2024 r. o godz. 18.00 w zabytkowym wnętrzu XVII w. kościoła zagoszczą dźwięki muzyki eksperymentalnej inspirowanej muzyką średniowiecznego chrześcijaństwa, muzyką wczesnobarokową oraz dźwiękami dawnych pieśni kościelnych.

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ to wsobny, muzyczny wehikuł zmontowany w 1987 roku przez Wojciecha ”Wojcka” Czerna i od tej zamierzchłej pory manifestujący swoje istnienie w postaci nielicznych nagrań, sporadycznych wystąpień, okazjonalnych słuchowisk i jeszcze rzadszych koncertów w rozmaitych, zmieniających się jak pory roku, składach.
ZA SIÓDMĄ GÓRĄ prezentuje przez lata minione dwa główne oblicza: „ŚWIECKIE” (ze świecą szuka prawdy o nas i świecie Bożym), czego świadectwem jest wydana w 2008 roku płyta „Rogalów -Piosenki ku pokrzepieniu serc” oraz jako, że człowiek nie żyje samym chlebem, oblicze „SAKRALNE”, czego dowodzi płyta z 1996 roku „Muzyka jakiej świat nie widzi”, i dwa fundamentalne albumy, nad którymi pracujemy teraz: „Pustynia Błędowska”, oraz „Tajemnica czystego serca”.
We wrześniu 2023 roku ZA SIÓDMĄ GÓRĄ zorganizowało Trasę Wschodnią występując w ciągu 10 dni w 10 miejscach Lubelszczyzny i Podkarpacia. Ta swoista pielgrzymka koncertowa przyniosła nadspodziewane rezultaty, o których długo by pisać. Wszystkie znaki na niebie i ziemi trąbią, że trzeba ją kontynuować.

Relacja:https://www.youtube.com/watch?v=Goxsy3pitec

W pierwszym tygodniu lipca 2024 roku grupa rusza w Trasę Małopolską. Możecie spodziewać się ich wystąpień w miasteczkach i osadach, w miejscach obdarzonych akuratną akustyką, najchętniej o proweniencji sakralnej i zabytkowej

ZA SIÓDMĄ GÓRĄ usłyszycie w składzie siedmioosobowym:
Wojcek Czern – głos, organy Hammonda
Maurycy Idzikowski – trąbka, wirujące rury
Robert Niziński – klarnet basowy
Franciszek Pieczarka – Farfisa Synthorchestra, flet
Maciej Rodakowski – saksofon tenorowy
Piotr Zabrodzki – organy, perkusjonalia
Andrzej Załęski – wirujące rury, perkusjonalia, bębny
Wstęp według uznania.