Gminny Dzień Dziecka za nami :)

Utworzono dnia 01.06.2024

W dniu 31 maja 2024 r. w Parku Małachowskich w Dobrej odbył się Gminny Dzień Dziecka. Dzięki sfinansowanym prze Gminę Dobra atrakcjom dzieciaki mogły korzystać bezpłatnie z dmuchańców, ścianki wspinaczkowej i tyrolki obsługiwanej przez GOPR. Bezpłatne były również animacje i stoiska oferujące malowanie buziek, tatuaży, doplatanie kolorowych warkoczyków itp. W namiocie profilaktycznym można było rozwiązywać zagadki o tematyce profilaktyki przeciw uzależnieniom  i w nagrodę otrzymać  m.in. soczek lub mus, które zostały ufundowane przez firmę TYMBARK.
Interdyscyplinarny zespół Gminy Dobra również prowadził kampanię p.n. „Mamo, tato podaruj mi czas” mobilizując rodziców do wykonania wspólnie wybranego zadania oferując  drobne nagrody. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyli strażacy z OSP Dobra pomagając oraz  prezentując swoje pojazdy w tym stary zabytkowy samochód własnoręcznie przez nich odrestaurowany. Ku uciesze najmłodszych pojawili się  także POLICJANCI umożliwiając dzieciom przyjrzenie się z bliska temu zawodowi. Na pobliskiej łące stacjonowali Łucznicy ze Stowarzyszenia Niezależnych Inicjatyw Społecznych BŁĘKIT” z Gruszowca.  Dzięki nim, ochotnicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.

Na scenie również było ciekawie. Na początek wystąpiły grupy  taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrej prowadzone przez Panią Ełłę Witecką. Dzieciaki spisały się znakomicie prezentując z gracją w barwnych strojach przygotowany program. Na scenie pojawiła się młodzież – uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Zabawy zaproponowane przez nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kolejno wystąpiła magik, który fantastycznie złapał kontakt z dziećmi i porwał je w tajemniczy świat iluzji. Następnie na scenie pojawiła  się Anna Kukawska w raz z asystentką i przeprowadziły barwny, bajkowy program artystyczny  p.n. „W krainie czarów”. Animacje  również zawierały treści o tematyce profilaktyki uzależnień. Po 18:00 na scenie pojawiła  się grupa TAEKWONDO z LKS Tymbark. Młodzi sportowcy trenujący zarówno w Dobrej jak i Tymbarku dali fantastyczny pokaz swoich umiejętności, wzbudzając zachwyt publiczności. Trenerzy - Stanisław Opach oraz Marek Oleksy nie kryli dumy ze swoich wychowanków. Na koniec działań scenicznych  dzieci do tańca zostały poderwane przez seniorów z Dziennego Domu Senior Plus w Dobrej. Trzeba wspomnieć, że dekoracja muszli koncertowej również została wykonana właśnie przez nich za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.  Na koniec imprezy – ku uciesze dzieciaków -  została przeprowadzona zabawa w pianie ???? uczestnicy nie posiadali się z radości. Tym pozytywnym akcentem impreza  szczęśliwie dobiegła końca. Trzeba dodać że gastronomia GOK również nie zawiodła i można było  zjeść gofry, frytki, watę lub popcorn oraz delektować się pysznymi  kraftowymi lodami z lokalnej manufaktury z mszany Górnej p.n "Lody i Spółka".

Dziękujemy  pracownikom gospodarczym z Urzędu Gminy za pomoc podczas przygotowania, trwania imprezy oraz sprzątania po niej. Nie zapominamy także o firmie SOUNDLIGHT Tymbark, która awaryjnie poratowała nas sprzętem do nagłośnienia.   Wszystkim dziękujemy za obecność!

 p.s. zdjęcia na stronie ukażą się w poniedziałek :)

Utworzono: 03.06.2024