Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI:

BelCanto z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej na XIII Zagórzańskim Spotkaniu Chórów

Utworzono dnia 19.11.2019

17 listopada w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej odbyło się XIII Zagórzańskie Spotkanie Chórów Laudate Dominum. „Laudate Dominum” to dowód na to, że muzyka może połączyć osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody.  W corocznym festiwalu chórów udział wziął dobrzański chór "BelCanto" z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej.

czytaj dalej na temat: BelCanto z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej na XIII Zagórzańskim Spotkaniu Chórów

Zapraszamy na lekcję otwartą, połączoną z prezentacją nowego instrumentu orkiestry OSP Dobra!

Utworzono dnia 14.11.2019

Już 20 listopada br. o godzinie 16-stej Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrej serdecznie zaprasza do Szkoły Muzycznej na lekcję otwartą w trakcie której zaprezentowany zostanie nowy instrument- klarnet basowy  zakupiony dla orkiestry działającej przy OSP Dobra.

czytaj dalej na temat: Zapraszamy na lekcję otwartą, połączoną z prezentacją nowego instrumentu orkiestry OSP Dobra!

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości na Chyszówkach.

Utworzono dnia 11.11.2019

11 listopada, przy pomniku Marszałka Edwarda Rydza- Śmigłego na Chyszówkach, odbyły się uroczystości z okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku, piękna pogoda zgromadziła na przełęczy setki mieszkańców z terenu gminy Dobra, Słopnice, oraz okolicznych miejscowości, którzy wspólnie oddali cześć poległym w walce o wolność.

czytaj dalej na temat: 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości na Chyszówkach.

Gmina Dobra zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości!

Utworzono dnia 08.11.2019

11 listopada to ważny dla Polaków dzień, który przypomina nam przede wszystkim o tym, że Polska, odzyskała niepodległość. Musimy pamiętać, że naszą wolność budowały walka i praca Polaków. Godnie zatem świętujmy dzień 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Niech biało-czerwone flagi naznaczą nasze domy, miejsca pracy i nauki, budynki urzędów, instytucji i przedsiębiorstw, stając się symbolem siły naszego Narodu i świadomego podejmowania odpowiedzialności za Polskę.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach, które odbędą się 11 listopada na Przełęczy Rydza Śmigłego w Chyszówkach. W ten dzień, stwórzmy wspólną przestrzeń jedności, w trosce o pamięć o tych, którzy walczyli o naszą wolność.

czytaj dalej na temat: Gmina Dobra zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości!

W Dobrej podsumowano tegoroczną akcję Odkryj Beskid Wyspowy!

Utworzono dnia 06.11.2019

5 listopada br. w Urzędzie Gminy Dobra odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczną akcję pn."Odkryj Beskid Wyspowy". Warto przypomnieć, że w tegorocznej edycji akcji - najstarszy uczestnik miał 92 lata, a najmłodszy 4 tygodnie!!!!

czytaj dalej na temat: W Dobrej podsumowano tegoroczną akcję Odkryj Beskid Wyspowy!

BEZPŁATNE SZKOLENIA - ostatnia szansa!!!

Utworzono dnia 04.11.2019
  Gmina Dobra informuje, że w listopadzie 2019 r. odbędą się ostatnie bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Dobra”:   1. „Moje finanse i transakcje w sieci” w dniach od 7 do 9 listopada...
czytaj dalej na temat: BEZPŁATNE SZKOLENIA - ostatnia szansa!!!

Dzień Seniora w Dobrej połączony z warsztatami szkoleniowymi dla seniorów pod hasłem "Zdrowi, bezpieczni, aktywni"

Utworzono dnia 17.10.2019

Od czego zależy wysokość emerytury i czy można ją podwyższyć? Rehabilitacja finansowana przez ZUS lub NFZ. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. A takze jak ustrzec się przez oszustami. Z takimi tematami mogli się dzisiaj zapoznać seniorzy w czasie spotkania, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dobrej

czytaj dalej na temat: Dzień Seniora w Dobrej połączony z warsztatami szkoleniowymi dla seniorów pod hasłem "Zdrowi, bezpieczni, aktywni"

Dystrybutory wody pitnej w przedszkolach w Dobrej, Jurkowie i Skrzydlnej!

Utworzono dnia 10.10.2019

Od października br. w przedszkolach w Dobrej, Jurkowie i Skrzydlnej dostępne są już dystrybutory wody pitnej. Jak wiadomo w 2015 roku został wprowadzony zakaz sprzedaży śmieciowej żywności dla dzieci - w tym przetworzonych, dosładzanych napojów. Szkoły mają obowiązek zapewnienia dzieciom czystej wody do picia. Dlatego Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, który nadzoruje prace stołówek w szkołach na terenie Gminy Dobra, wyszedł z inicjatywą zakupu specjalnych dystrybutorów z filtrowaną wodą.

czytaj dalej na temat: Dystrybutory wody pitnej w przedszkolach w Dobrej, Jurkowie i Skrzydlnej!

Orkiestra Symfonietta już działa! Zapraszamy w nasze szeregi!

Utworzono dnia 10.10.2019

Wachlarz emocji wyrażanych poprzez muzykę jest niezwykle bogaty. Muzyka jest bezpiecznym azylem, w którym możemy dać ujście swoim emocjom. A więc dajmy się ponieść raz na jakiś czas zarówno wesołemu, jak i smutnemu urokowi muzyki, ponieważ, jak mawiał Arystoteles –– „muzyka łagodzi obyczaje"...

czytaj dalej na temat: Orkiestra Symfonietta już działa! Zapraszamy w nasze szeregi!

17 października zapraszamy na Dzień Seniora-zdrowi, bezpieczni, aktywi!

Utworzono dnia 09.10.2019

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,a 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. W Gminie Dobra -Dzień Seniora będziemy obchodzić 17 pażdziernika w Urzędzie Gminy Dobra.

Dlatego z  tej okazji wszystkim wciąż młodym duchem Seniorom z terenu naszej Gminy Dobra, w imieniu własnym, jak również pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych.

Urszula Palka Ranosz
dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej

 

czytaj dalej na temat: 17 października zapraszamy na Dzień Seniora-zdrowi, bezpieczni, aktywi!

Zobacz jak w Dobrej obchodzono Światowy Dzień Wiedzy o Autyźmie

Utworzono dnia 04.04.2019, 20:23

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 0

W tym miesiącu: 0

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 6633

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Maj 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31